Комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив усі поправки до резолюції щодо ситуації в Азові та Керченській протоці, зокрема погодив статус українських моряків, захоплених Росією, як «тих, хто підпадають під Женевські конвенції».

ОНОВЛЕНО: у попередній версії новини було зазначено, що в резолюції статус українських моряків визначений як «військовополонені». Утім у тексті резолюції вони визначені як «ті, що підпадають під дію міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевські конвенції». Саме Женевські конвенції 1949 року регулюють статус військовополонених та правила поводження з ними.

Про це повідомила віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Усі українські поправки в політичному комітеті буди підтримані. По ключовій — статусу моряків як військовополонених — у резолюції буде формулювання, що вони підпадають під визначення Женевської Конвенції, яка визначає статус саме військовополонених», — написала Геращенко.

У попередньому варіанті проекту резолюції їхній статус мав назву «моряки».

Зазначимо, що усі 24 захоплені Росією українські моряки заявили слідству в Росії, що вони військовополонені.

22 січня комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин та демократії схвалив доповідь щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: