Полонених українських моряків розділять на шість груп для проведення судових засідань
Лефотровський районний суд Москви планує обрати 15 січня запобіжний захід усім 24 полоненим українським морякам. Для проведення слухань їх розділять на шість груп по четверо.
Про це кореспондентці Громадського повідомили в суді.
«Так, маємо встигнути завтра (15 січня — ред.). Для цього виділено три зали»,— зазначили в суді.
Моряків розділять на шість груп по чотири чоловіки і виділять 3 судді та 3 зали. Тож спочатку запобіжний захід оберуть 12 українцям, а згодом ще 12.
Адвокат одного з моряків Дениса Гриценка Микола Полозов зазначив, що на сайті суду наразі з’явилася інформація про його підзахисного, де він у групі з іншими трьома українцями.
«Суди будуть проводити засідання, розбивши моряків по четвіркам. Мій підзахисний військовополонений Денис Гриценко буде завтра на суді спільно з військовополоненими Власюком, Зінченком і Драчем», — написав адвокат.
Нагадаємо, ФСБ Росії клопотатиме про проведення судових засідань у закритому режимі.
Попри можливу загрозу закритого засідання, до Москви прибули родичі моряків та омбудсмен України Людмила Денісова.
Засідання Лефортовського суду Москви має відбутися 15 січня. На ньому хочуть розглянути справи всіх 24 моряків та обрати їм запобіжний захід. Раніше ФСБ просила, аби полоненим українським морякам продовжили термін тримання під вартою до 26 квітня 2019 року.
Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.
Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.
Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

- Поділитися: