Державний концерн Укроборонпром оголосив тендер на проведення міжнародного аудиту. Очікувана вартість аудиту складає 32,5 мільйона гривень.

Відповідний тендер з’явився у системі Prozorro.

Зазначається, що тендер оголосили 22 липня, останній термін подачі документів — 21 серпня. При цьому сам аудит має тривати щонайдовше до 10 квітня 2021 року.

Аудит передбачає перевірку звітності за 2018-2019 роки, а також надання аудиторського висновку щодо достовірності інформації, зазначеної у звітності.

Раніше у наглядовій раді Укроборонпрому повідомляли, що аудит концерну може розпочатися уже у вересні 2019 року.

11 липня Айварас Абромавічус став головою наглядової ради Укроборонпрому. Його ввели до наглядової ради Укроборонпрому указом президента 12 червня 2019 року.

Нагадаємо, що уряд виділив на проведення аудиту Укроборонпрому 32,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 15 травня Володимир Гройсман ініціював проведення аудиту Укроборонпрому, однак деякі міністри тоді зазначили, що наразі такий аудит суперечитиме законодавству, тому запропонували для початку внести зміни у закони.

Раніше повідомлялось, що вартість аудиту Укроборонпрому можу скласти 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо:

  • 16 березня п’ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син тодішнього заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом п’ятого президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.

Поділитись: