Кабінет міністрів України здав доручення Міністерству юстиції, Міністерству оборони та Міністерству економічного розвитку розробити законопроект, яким визначать які дані Укроборонпрому підпадають під визначення державної таємниці. Цей закон необхідний для того, аби провести аудит Укроборонпрому.

Відповідне доручення дав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 15 травня.

Зокрема, Мін'юст, Мінекономіки та Міноборони мають розробити законопроект, який визначить, які дані Укроборонпрому не мають розголошувати аудиторам. Зокрема, мова йде про дані державного оборонного замовлення та типи озброєння, якими володіє Україна.

Водночас Гройсман заявив, що наполягатиме на якнайшвидшому ухвалення даного законопроекту у парламенті та проведенні аудиту Укроборонпрому вже найближчим часом.

На початку засідання уряду Гройсман заявив, що аудит Укроборонпрому має розпочатися протягом 10 днів. Водночас члени уряду, зокрема міністр оборони, заявили, що проведення аудиту не відповідає чинному законодавству, адже дані Укроборонпрому містять державну таємницю. Відтак, для того, аби уможливити аудит необхідно внести зміни до законодавства про державну таємницю. Саме ці зміни уряд має напрацювати, а Верховна Рада ухвалити для початку аудиту.

Раніше повідомлялось, що вартість аудиту Укроборонпрому можу скласти 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо:

  • 16 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив чинного першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.
Поділитись: