Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, яким дозволив Уляні Супрун частково виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України після відсторонення її від посади судом.

Зокрема, Супрун дозволили підписувати документи щодо розподілу ліків та вакцин. Утім вона не може виконувати повноваження міністерки як членкині Кабінету міністрів, зазначили в МОЗ.

«Розпорядження уряду дозволяє затвердити розподіл вакцин і ліків у регіони, відправити на закордонне лікування 44 українців, продовжити процес будівництва дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» та закупівлю обладнання та інші рішення, що потребують негайного затвердження. Ці документи будуть підписані найближчим часом», — вказало міністерство.

У відомстві зазначили, що це розпорядження є консолідованим рішенням уряду.

«Розпорядження дозволяє розблокувати найбільш критичні питання роботи МОЗ. Цей винятковий крок Кабінету міністрів є відповіддю на те, що робота МОЗ України була заблокована рішенням Окружного адміністративного суду Києва», — повідомили у МОЗ.

Раніше у МОЗ зазначили, що судова заборона на виконання обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляні Супрун блокує доставку ліків на суму понад 633 мільйони гривень у медичні заклади.

Утім в Окружному адміністративному суді Києва заявивли, що обмежили Уляні Супрун як очільниці Міністерства охорони здоров’я лише дві функції: можливість брати участь в засіданнях Кабміну, можливість визначати стратегічні плани.

Нагадаємо, 5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

Уряд вже подав клопотання про оскарження рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я. Окружний адміністративний суд розглянув його 11 лютого, утім про рішення ще невідомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗвільнити Супрун: коли опоненти не можуть, а союзники не хочуть

/Марко Погуляєвський

Поділитись: