Президент Володимир Зеленський дав час прем'єр-міністру Олексію Гончаруку на виконання його завдань до 4 лютого, а 14-го глава уряду має відзвітувати парламенту.

Про це йшлося у відеоролику розмови, який поширив Офіс президента.

Гончарук наголосив, що, відповідно до закону, уряд зобов’язаний 14 лютого представити парламенту проміжний звіт про виконану роботу.

«Я думаю, що це прекрасна можливість глибше продемонструвати, пояснити, поговорити з парламентом про стратегічні речі, про те, що ми плануємо», — сказав він.

Водночас Зеленський наполіг на тому, щоб уряд Гончарука представив ці результати до наступної сесії, 4 лютого. Прем’єр-міністр сказав, що «це можливо».

Під час цієї ж зустрічі Зеленський заявив, що «вирішив надати шанс» Гончаруку і не прийняв його заяву на звільнення.

Водночас, президент висловив ряд вимог до Кабміну. Зокрема, глава держави наголосив на питаннях оптимізацію роботи уряду, питання нарахування справедливих зарплат міністрам і топменеджерам державних компаній, звільнення міністрів, які не досягли реальних результатів, а також налагодження діалогу з парламентом.

Зеленський також підняв питання про роз'єднання міністерств, які об'єднали на початку роботи цього уряду. Пропозиції про роз'єднання відомств має надати прем'єр-міністр.

Нагадаємо, увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Вони обговорювали зміцнення курсу гривні, що зокрема стало причиною «діри» у бюджеті на 50 мільярдів гривень.

Прес-служба уряду виступила із заявою, в якій йдеться, що «не має інформації щодо справжності жодного аудіо чи відео запису, що розповсюджуються у мережі Інтернет».

Після зливу прем'єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile