Життя

Уряд готовий запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи — Мінсоцполітики

Інтерфакс-Україна
Життя/Уряд готовий запровадити накопичувальний рівень пенсійної системи — Мінсоцполітики
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України готовий підтримати запровадження другого рівня пенсійної системи в Україні (накопичувальні пенсії).

«Ми готові підтримати запровадження накопичувального рівня пенсійної системи, якщо Верховна Рада проголосує відповідний закон», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева під час виступу в парламенті 18 січня.

Зазначимо, що відповідний законопроект про запровадження другого накопичувального рівня пенсійної системи зареєстрований у парламенту, проте наразі депутати не проголосували його навіть у першому читанні.

Наприкінці грудня стало відомо, що однією з вимог Міжнародного валютного фонду до України є відтермінування запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення на час дії нової кредитної програми.

Зазначимо, що накопичувальний рівень пенсійної системи мав бути запроваджений в Україні з 2019 року. Він полягає у тому, що кожен громадян матиме свій власний пенсійний рахунок, на якому накопичуватиме кошти, з яких отримуватиме пенсії у майбутньому. Ця система дії у більшості розвинених країн світу та дозволяє зменшити державні видатки на пенсії, а також залучити додаткові інвестиції в економіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Зараз в Україні діє обмеження щодо розміру відрахування ЄСВ: для заробітних плат, які перевищують розмір 15 мінімальних зарплат (сьогодні 55,8 тисячі гривень) сплата ЄСВ розраховується лише з цих 55,8 тисячі гривень. Тобто, якщо особа отримує 100 тисяч гривень зарплати, ЄСВ у розмірі 22%, стягується лише з 55,8 тисячі гривень. Решта 44,2 тисячі не оподатковуються.

В уряді пропонують підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Проти такого рішення вже виступила низка бізнес-асоціацій, експертів, а також Мінекономіки. Вони вважають, що такі зміни призведуть до збільшення податкового тиску на чесний бізнес, в той час як тих підприємства, які ухилялись від сплати ЄСВ, законопроект не стосуватиметься.

Пов`язані новини