У Міністерстві інфраструктури України повідомили, що наступний конкурс про передачу у концесію буде щодо порту Чорноморська.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Державно-приватне партнерство є нашим фаворитом, тож не зупиняємось. Готуємо концесійні проєкти у морських портах Маріуполь, Бердянськ, Одеса та Чорноморськ. Наступний концесійний конкурс буде в морському порту Чорноморськ», — повідомив Криклій.

За його словами, інвесторів у порті Чорноморськ може зацікавити контейнерний термінал та паромна переправа. Після передачі у концесію порту Чорноморськ оголосять конкурси на концесію порту Одеси.

«Окрім цього, за підтримки Світового банку працюємо над проєктами концесійних доріг. Львів-Стрий та Львів-Тернопіль. До кінця лютого плануємо визначитись щодо концесійних проєктів у аеропортах Львів, Запоріжжя, Херсон та Чернівці», — додав Криклій.

21 січня закінчився конкурс на обрання компанії, якій передадуть в управління порт «Херсон», 24 січня обрали концесіонера для порту «Ольвія».

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів — «Ольвія» та «Херсон».

Поділитись: