Кабінет міністрів України ухвалив рішення перевести в електронну форму всі запити силових відомств щодо проведення затримань та обшуків вантажів на митниці. На ці цілі витратили 1 гривню.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

За його словами, можливість силовиків надсилати на митницю орієнтування, які зобов'язують митників проводити обшуки та затримувати вантажі компаній. Ці затримки призводять до збитків для бізнесу.

«Часто це спосіб банального вимагання хабарів. Адже будь-яка зупинка вантажу це прямі збитки для бізнесу», — повідомив Дубілет.

Він зазначив, що в уряді розв'язали цю проблему, зобов'язавши перевести всі орієнтування силовиків в електронну форму, а також погоджувати їх з вищим керівництвом.

«Ми очікуємо, що це призведе до різкого зменшення кількості таких запитів, а ті запити, які будуть приходити, будуть аналізуватися централізовано, на скільки вони мають підстави, а також як швидко їх можна зняти», — додав Дубілет.

За словами міністра, систему планують запровадити на базі iDoc. Її держава взяла на баланс за 1 гривню. Розробила систему волонтерська організація iGov.

2 жовтня уряд затвердив територіальну структуру Державної митної служби України.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомляв, що очікує на запуск Державної митної служби з 1 листопада 2019 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду запустити роботу нової митної служби до 1 грудня 2019 року.

28 серпня в Україні офіційно запустили Державну податкову службу. Відтепер ця служба буде займатися збором податків замість ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: