Кабінет міністрів України вніс до парламенту законопроект, який уможливлює проведення аудиту діяльності Укроборонпрому та забезпечення прозорості його діяльності.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 22 травня.

«Ми сьогодні вносимо до парламенту законопроект про прозору діяльність Укроборонпрому і виділяємо 32 мільйони гривень для того щоб Укроборонпрому розпочав аудит своєї діяльності», повідомив Гройсман.

Зазначимо, що 15 травня уряд хотів розпочати аудит Укроборонпрому, проте під час засідання урядовці зазначили, що провести аудит без змін законодавства неможливо через те, що деякі питання діяльності Укроборонпрому є державною таємницею. Після цього премєр-міністр доручив розробити та внести до парламенту відповідні зміни.

Раніше повідомлялось, що вартість аудиту Укроборонпрому можу скласти 5 мільйонів доларів.

Нагадаємо:

  • 16 березня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення його прозорості, яке передбачає аудит і ревізію діяльності концерну Укроборонпром із залученням експертів країн-партнерів.
  • Згодом Порошенко заявляв, що під час аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.

З чого все почалося:

  • Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • Порошенко звільнив Гладковського, а на його місце поставив чинного першого заступника командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та екс-кандидата у президенти Кривоноса.
Поділитись: