Починаючи з 1 квітня уряд розпочне виплату грошової допомоги багатодітним сім'ям у розмірі 1700 гривень щомісяця на третю і кожну наступну дитину в родині. Такі виплати отримуватимуть на дітей до досягнення ними 6-річного віку.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба уряду.

«У рамках ініціатив Уряду прораховані можливості з 1 квітня 2019 року виплачувати допомогу на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею віку 6 років. Розмір допомоги — 1700 грн щомісяця на кожну дитину. Таку допомогу будуть отримувати всі багатодітні сім'ї», — повідомив Рева.

За його підрахунками, на виплату такої матеріальної допомоги знадобиться 2,4 мільярда гривень до кінця 2019 року. Ці кошти передбачені у державному бюджеті.

Також, за словами Реви, програмою «Муніципальна няня», яка дозволяє батькам отримувати компенсацію від держави за найм няні для догляду за дітьми, наразі скористалися 43 родини.

Нагадаємо, що запровадили допомогу багатодітним сім’ям 13 березня. За підрахунками уряду, цією допомогою зможуть скористатися 158,8 тисячі дітей в Україні.

Раніше з подібною ініціативою виступав президент України Петро Порошенко. Він пропонував виплачувати на третю, четверту та наступних дітей у родині по 1 розміру прожиткового мінімуму на місяць.

Зазначимо, що раніше в уряді запустили ще одну програму з виплат за доглядом дитини. Так там пропонують збільшити розмір цих виплат для компенсації батькам послуг няні.

Наразі розмір державних виплат по догляду за новонародженими складає 860 гривень.

Зазначимо, що 30 травня 2018 року на засіданні уряду презентували концепцію «пакунку малюка», а також «муніципальної няні». Зокрема, там пропонували компенсувати частину вартості послуг няні для працюючих батьків з бюджету.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до кінця 2018 року новонародженим українцям мають видати близько 100 тисяч «пакунків малюка».

«Ми вийшли на 59% забезпечення від заявок. До кінця року орієнтовно 100 тис. маленьких українців отримають «пакунок малюка». Ми тільки починаємо», — заявляв Гройсман наприкінці вересня 2018 року.

Також зазначалось, що вартість «пакунку малюка» скоротилась з 5 тисяч гривень до 3,37 тисячі гривень.

Поділитись: