В аеропорту Рима посилили перевірки через загрозу поширення невідомого коронавірусу з Китаю

Влада Рима запровадила додаткові перевірки в аеропорту Ф’юмічіно, аби запобігти поширенню невідомого коронавірусу з Китаю, жертвами якого стали вже 9 людей.

Про це повідомляє портал Aviation Pros.

В Міністерстві охорони здоров'я Італії не виключають, що вірус може потрапили до Євросоюзу, хоча таку ймовірність назвали «низькою».

Додаткові перевірки запровадили на рейсах з китайського мегаполіса Ухань, де вперше зафіксували вірус. Загалом звідти до Рима є три прямі рейси і кілька непрямих.

Представник міністерства охорони здоров'я пояснив, що пілот повинен повідомляти про будь-якого пасажира на борту з симптомами коронавірусу. Вони схожі на симптоми пневмонії. Таку людину мають негайно доставити до римського Національного інституту інфекційних захворювань.

Раніше стало відомо, що кількість жертв нового коронавірусу зросла до 9. В Китаї заявили про загрозу мутації і поширення вірусу.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.
  • Його також виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Уханя, у мешканця Японії, який навідувався до Уханя, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи. Рішення мають ухвалити на засіданні 22 січня.

Нова інфекція може спричинити різні хвороби. Наразі вона проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. Однак вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.