В Ахметова кажуть, що не консультувалися з державою щодо анулювання ліцензій на мовлення медіабізнесу
В System Capital Management (SCM) олігарха Ріната Ахметова переконують, що не консультувалися з державою щодо анулювання ліцензій на мовлення свого медіабізнесу, і подальша їхня доля їм невідома.
Про це сказала директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко, заяву якої опублікувала пресслужба компанії.
«Подальша доля зданих нами ліцензій нам невідома — жодних попередніх консультацій із владою не відбувалось і не могло відбуватися», — переконує вона.
Ємченко нарікає на закон про деолігархізацію і каже, що саме через нього закривається медіабізнес Ахметова.
«… державою був ухвалений абсолютно дискримінаційний закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", який робить наші подальші інвестиції в медіа в Україні неможливими», — йдеться заяві.
У SCM кажуть, що почали процедуру припинення роботи своїх друкованих ЗМІ й анулювання ліцензій — відповідні документи надішлють профільним державним відомствам 12 липня. Але додають, що поки держава не анулює ліцензії, медіабізнес продовжить виконувати взяті на себе зобов’язання за ліцензійними угодами і продовжуватиме трансляцію та участь у національному марафоні новин, а також в іномовленні («FreeДом»). Вихід будь-яких власних проєктів та виробництво контенту на всіх телеканалах, онлайн-майданчиках, у виданнях групи припинять.
Що передувало?
Про свій вихід з медіабізнесу в SCM заявили 11 липня. Таке рішення Ахметов пояснює набранням чинності закону про олігархів, хоча себе він олігархом не визнає.
До «Медіа Групи Україна» входять понад 10 телеканалів та онлайн-видань: телеканали «Україна», «Україна 24», «НЛО TV», «Індиго TV», «Футбол 1/2/3», «34 телеканал» (регіональний), оператор супутникового мовлення Xtra TV, платформа OLL.TV, агенція «Медіа Партнерство Баінг», сайт «Сегодня», кросплатформний проєкт Vogue.UA.
Яка реакція?
Медіаюрист Роман Головенко зазначив, що ліцензію не можна просто так віддати державі. Її можна здати, але тоді радіочастоти просто будуть заново виставлені на конкурс, і що буде з редакціями медіа Ахметова — незрозуміло.
«Тому ця заява виглядає радше як наїзд на антиолігархічний закон. Не виключено, що це може бути привід, а не справжня причина заяви», — вважає Головенко.
А ось радник глави Офісу президента Михайло Подоляк написав, що цей випадок є «гідним прикладом» дії закону про деолігархізацію.
- Поділитися: