В AstraZeneca заявили, що бустерна доза їхньої вакцини збільшує кількість антитіл проти «Омікрону» та інших штамів
У компанії AstraZeneca заявили, що попередні дані досліджень свідчать про те, що бустерна доза їхньої вакцини Vaxzevria викликає вищу імунну відповідь проти штаму коронавірусу «Омікрон» та інших варіантів.
Про це повідомляє Reuters.
Збільшення кількості антитіл після третьої дози спостерігалося у людей, які раніше вакцинувалися Vaxzevria або мРНК-препаратом (Pfizer або Moderna). У компанії заявили, що нададуть ці дані регуляторам усього світу, що дозволить робити ревакцинацію вакциною від AstraZeneca.
У своїй заяві компанія не навела конкретних даних ефективності, однак видання вказує, що це вперше AstraZeneca заявляє про ефективність свого бустеру проти різних штамів.
Водночас у грудні оприлюднили результати дослідження бустерних доз у Великій Британії. Тоді вчені заявили, що третє щеплення препаратом Vaxzevria збільшує рівень антитіл, проте ефективність бустерів вакцинами Pfizer та Moderna вища. Це дослідження проводили ще до поширення штаму «Омікрон».
Крім того, Оксфордський університет та AstraZeneca минулого місяця почали працювати над вакциною саме проти «Омікрону». Над аналогічною розробкою працює і Pfizer. Раніше у компанії Moderna заявляли, що третя доза їхньої вакцини збільшує кількість антитіл проти штаму «Омікрон».
Наразі частина країн по всьому світу на тлі поширення нового штаму проводить бустерні щеплення проти коронавірусу. З 6 січня й в Україні дозволили всім охочим отримати третє щеплення. А от, наприклад, в Ізраїлі вводять вже й четверті дози.
Що відомо про новий штам?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19. Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
Новий штам зафіксували щонайменше у 106 країнах світу. У ВООЗ прогнозували, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі. Тож на різдвяно-новорічні свята людей просять утриматися від подорожей та масових заходів.
- Поділитися: