УКРАЇНА

В ОБСЄ закликають звільнити політв'язня Сенцова та журналістів Сущенка і Семену

26 червня, 2018 22:31
УКРАЇНА/В ОБСЄ закликають звільнити політв'язня Сенцова та журналістів Сущенка і Семену
Зберегти
Вигляд
ОБСЄ закликає Росію звільнити українських журналістів Романа Сущенка, Миколу Семену, а також політв'язня Олега Сенцова, який голодує 44 день у в'язниці.

ОБСЄ закликає Росію звільнити українських журналістів Романа Сущенка, Миколу Семену, а також політв'язня Олега Сенцова, який голодує 44 день у в'язниці.

Про це в інтерв'ю Громадському повідомив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Відповідаючи на питання журналістки, що міжнародна спільнота здатна зробити заради визволення журналіста Сущенка, він сказав:

«Для мене визволення Романа Сущенка має високий пріоритет. Я неодноразово піднімав це питання на багатьох міжнародних форумах — у Відні, де ми розсташовані, а також під час моїх візитів до України, я також говорив про це у Москві, коли зустрічався з тамтешніми політиками».

Він зазначив, що коли Сущенка затримали у Росії, «він перебував там не по роботі, а з приватним візитом до родини».

«Ми дійсно просимо про його звільнення, так само, як і про звільнення та вільну діяльність Миколи Семени, який де-факто перебуває під домашнім арештом в Криму, а тепер і під санкціями», — сказав Дезір.

Він наголосив на важливості звільнення усіх журналістів та політв'язнів. «Ми також присвячуємо особливу увагу на цій конференції справі Олега Сенцова і попросимо про його звільнення», — наголосив Дезір.

Кореспондент українського інформагентства  «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, що у Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.

У Кремлі заявили, що Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі офіційного прохання, яке надіслав генеральний секретар Ради Європи до президента Росії Володимира Путіна.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини