В Одесі група інженерів і медиків тестує надрукований на 3D-принтері експериментальний клапан, який дозволить підключати до одного апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ) 4 пацієнтів одночасно.

Про це повідомив співголова Одеського антикризового оперативного штабу боротьби з коронавірусом Андрій Ставніцер.

За його словами, технологію «розведення» ШВЛ на 2 пацієнтів побачили в Італії і відразу зв'язалися з виробниками.

«Швидко з'ясувалося, що просто скопіювати їх не вийде — переважна більшість наших апаратів не такі, як у італійців. Тому Іван Чеботарьов і Давид Ставніцер зібрали по всій планеті зацікавлених інженерів і лікарів, а також долучили до своєї роботи професора анестезіології та інтенсивної терапії Олега Тарабріна», — повідомив Ставніцер.

У разі успіху креслення та інструкції обіцяють викласти у відкритий доступ.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 26 березня, у світі 471 783 випадків зараження коронавірусом, з них — 74 386 в Італії та 69 171 — у США. Загалом 114 858 пацієнтам вдалось одужати, 21 306 — померли.

В Україні, за офіційними даними, зафіксовано 156 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Поділитись: