В Офісі генпрокурора розповіли, що буде далі з «вагнерівцями»
Виданих Росії найманців приватної військової компанії «Вагнера», які воювали на Донбасі й були затримані в Білорусі, будуть заочно притягати до відповідальності. Щодо них також можуть запустити «міжнародні механізми».
Про це розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв'ю «Радіо Свобода».
Він нагадав, що українська сторона оперативно відреагувала на затримання групи «вагнерівців» у Білорусі й відправила запит на екстрадицію 28 з них. Проте Мінськ ухвалив рішення видати їх Росії. Ця обставина ситуацію кардинально не змінює, кажуть в Офісі генпрокурора.
Мамедов наголошує, що прокурори зібрали достатню доказову базу вчинення ними злочинів під час збройного конфлікту на Донбасі. Їх всіх підозрюють, тому будуть притягати до відповідальності на національному рівні й «використовувати інші інструменти кримінального процесу, в тому числі міжнародні».
Про яких «вагнерівців» йдеться?
У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство спочатку сказало, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які відбулись 9 серпня.
Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.
Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців, але через декілька днів влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків.
У зв'язку з цим президент Володимир Зеленський застеріг білоруську владу від «палаючого, знекровленого Донбасу».
Що таке ПВК «Вагнера»?
Неофіційне російське збройне формування, яке називають приватною військовою компанією, однак де-юре ПВК у Росії жодним законом не передбачені. Пов’язують групу «Вагнера» з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним.
ПВК «Вагнера» є одним з інструментів російської зовнішньої політики і гібридної війни проти України зокрема. Неофіційний статус дозволяє офіційній владі РФ говорити, що вони не мають жодного стосунку до діяльності цієї групи. Наприклад, після затримання найманців у Білорусі у Кремлі заявили, що в РФ немає такого поняття як ПВК, а затримані росіяни охоронці, які їхали через Білорусь транзитом.
Крім Донбасу, відомо про діяльність групи «Вагнера» щонайменше у Сирії, Лівії, ЦАР, Судані.
- Поділитися: