Президент Володимир Зеленський відкинув «український слід» у внутрішніх справах Білорусі та застеріг білоруську владу від «палаючого, знекровленого Донбасу» після повернення РФ російських найманців.

Про це Зеленський написав у Facebook.

Він заявив, що «некоректно в дружніх міждержавних відносинах» звинувачувати Україну у втручанні у внутрішні справи Білорусі та передавати третій країні людей, які причетні до втручання у справи України та Білорусі.

Рішення передати найманців Росії Зеленський називає «несправедливим» та запевняє — наслідки будуть трагічні.

«Ми розуміємо, що "вагнерівці" все одно повернуться до свого звичного заняття — розповсюдження війни. Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один палаючий, знекровлений Донбас, створити який всі "вагнерівці" дуже добре вміють», — написав Зеленський.

Нагадаємо, вчора, 14 серпня, влада Білорусі передала Росії 32 затриманих бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яких затримали перед виборами. Ще один залишився у Білорусі, бо має громадянство цієї країни. Ймовірно це Андрій Бакунович, який має громадянство Білорусі, та брав участь в операції під Дебальцевим у лютому 2015 року.

Тоді Офіс президента коротко та з «прикрістю сприйняв рішення» Білорусі передати Росії раніше затриманих найманців.

Про яких «вагнерівців» йдеться?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хотіла екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців. 12 серпня Україна направила Білорусі офіційний запит на екстрадицію найманців.

Що таке ПВК «Вагнера»?

Неофіційне російське збройне формування, яке називають приватною військовою компанією, однак де-юре ПВК у Росії жодним законом не передбачені. Пов’язують групу «Вагнера» з «кухарем» Путіна Євгеном Пригожиним.

ПВК «Вагнера» є одним з інструментів російської зовнішньої політики і гібридної війни проти України зокрема. Неофіційний статус дозволяє офіційній владі РФ говорити, що вони не мають жодного стосунку до діяльності цієї групи. Наприклад, після затримання найманців у Білорусі у Кремлі заявили, що в РФ немає такого поняття як ПВК, а затримані росіяни охоронці, які їхали через Білорусь транзитом. 

Крім Донбасу, відомо про діяльність групи «Вагнера» щонайменше у Сирії, Лівії, ЦАР, Судані.

Поділитись: