В Офісі президента розповіли деталі розмови Зеленського з держсекретарем США
Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з державним секретарем США Майком Помпео. Зокрема, сторони обговорили загострення ситуації на Близькому Сході після атак на коаліційні сили в Іраку та нападу на американське посольство в Багдаді.
Про це повідомили в Офісі президента.
Зазначається, що Зеленський висловив занепокоєння можливим загостренням ситуації в Іраку та регіоні, якщо сили США та коаліції передчасно залишать країну.
«Сторони погодилися, що будь-які подальші агресивні кроки можуть стати загрозою для стабільності в регіоні та глобальної безпеки», — йдеться у повідомленні.
Крім того, глава держави розповів держсекретарю США про результати домовленостей, досягнутих під час «Нормандської зустрічі», а також плани українського уряду щодо відновлення миру на сході України. Зазначається, що Помпео особливо відзначив звільнення полонених і привітав укладення важливого контракту на транзит газу в Європу.
«Володимир Зеленський також висловив особливу вдячність Президенту США Дональду Трампу та Конгресу за рішення про надання фінансової та матеріальної допомоги сектору безпеки й оборони нашої держави. Домовлено, що ці та інші питання будуть докладно обговорені під час зустрічі Володимира Зеленського та Державного секретаря США», — додали в ОПУ.
Перед цим на сайті Державного департаменту США з'явилася інформація про те, що Майкл Помпео обговорив із президентом Володимиром Зеленським перенесення свого візиту до України.
Нагадаємо, 1 грудня стало відомо, що Держсекретар США Майкл Помпео відклав поїздку в Україну, Білорусь, Казахстан, Узбекистан і на Кіпр через ситуацію у столиці Іраку Багдаді, де 31 грудня декілька тисяч протестувальників атакували посольство США.
Зробили це під час мітингу проти американських авіаударів по військових об’єктах шиїтських бойовиків на території Іраку. Вони кричали «смерть Америці», палили американські прапори та вимагали закриття посольства США.
29 грудня американські ВПС атакували бази іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла», внаслідок якого загинули щонайменше 25 людей.
Нагадаємо:
- 29 грудня американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії. Вони заявили про причетність угруповання, яке пов'язують з Іраном, до атаки на американську військову базу в Іраку 27 грудня, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
- 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США, причиною став авіаудар американців по шиїтському угрупованню «Катаіб Хізбалла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу.
- 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.
- США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. У Пентагоні додали, що мета авіаудару 2 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
- Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
- Сполучені Штати направлять додаткові 3000 солдатів до Близького Сходу після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні. Ще раніше США оголосили про збільшення військового контингенту в регіоні на 750 осіб.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що іранського генерала Касема Сулеймані вбили, «щоб зупинити війну, а не щоб її розпочати». А президент Ірану Хасан Рухані назвав вбивство командира елітного підрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані «величезною помилкою американців».
- У суботу, 4 січня, тисячі жителів Багдада вийшли на церемонію прощання з Касемом Сулеймані та іншими вбитими іракськими діячами, вигукуючи антиамериканські гасла.
- Поділитися: