В Організації Об’єднаних Націй закликали Україну та Росію утриматися від ескалації напруги в Чорному морі.

Про це заявив на брифінгу заступник прес-секретаря Генсека ООН Фархан Хак, коментуючи затримання російського танкера в Ізмаїлі, передає «Укрінформ».

«Ми нагадуємо про необхідність утриматися від дій і заяв, які можуть спровокувати підвищення напруги, при повній повазі прав і зобов’язань сторін відповідно до міжнародного права», — заявив Хак.

Він додав, що в ООН ознайомлені з повідомленнями ЗМІ про затримання Україною російського танкера, але поки не мають незалежної оцінки обставин інциденту.

Представник нагадав, що раніше ООН вже висловлювала стурбованість захопленням Росією українських моряків і суден, і наголосив, що організація закликає сторони утриматися від ескалації.

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT. Наразі на затриманому танкері закінчили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу судна та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».

ВСБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. Росія не затримували й вони уже повернулися додому.

Останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.

Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це «важкучий» процес.

Поділитись: