Два тижні у порту на Одещині через бюрократичну тяганину у фурі без їжі та води залишалися 300 овець. За час неволі у вантажівці померли понад півсотні тварин.

6 жовтня овець вивезли з України до Туреччини, а вже 12 повернули назад. За даними Держпродспоживслужби, офіційно Туреччина не надала жодної інформації про причину повернення. У відомстві вказали, що після повернення тварин до порту їх не можна тримати на території України через загрозу поширення інфекційних хвороб й ухвалили рішення про утилізацію.

Тварини у вантажівці стояли в морському порту Чорноморська в Одеській області 2 тижні. Багато тварин були у тяжкому стані, деякі померли. Удень 27 жовтня їх вивезли з порту для сортування та відвантаження. 29 жовтня під стінами Одеської обласної прокуратури волонтери, активісти й зоозахисники вимагали покарати винних. Одеська поліція відкрила два кримінальні провадження за фактом неналежного утримання тварин у порту Чорноморська.

Після протестів активістів овець привезли до Тульчина Вінницької області й залишили там. Частина з них осліпла через стрес, у деяких — атрофувалися кінцівки. За час утримання в контейнерах померли 54 тварини. На Вінниччині овець оглянули ветеринари й взяли проби крові на віспу та ящур. Результати аналізів будуть готові за 7 днів, тоді Держпродспоживслужба вирішить подальшу долю тварин: якщо бодай в однієї підтвердиться віспа чи ящур, усіх утилізують. Якщо небезпечних захворювань не виявлять, тварин повернуть власниці.

Водночас 29 жовтня вже в Тульчині померли 4 вівці.

Поділитись: