Чиновники Міністерства оборони США були занепокоєні через заяви президента Дональда Трампа про те, що США повинні припинити надавати Україні допомогу у сфері безпеки та впливати на її національну безпеку.

Про це пише CNN з посиланням на електронне листування та інші внутрішні документи Пентагону, які опинилися в розпорядженні редакції.

Журналісти зазначають, що відповідне занепокоєння один з чиновників висловлював міністру оборони США Марку Есперу, який у липні 2019 року тільки почав працювати на цій посаді.

Нова інформація також дає зрозуміти, що за кілька днів до телефонної розмови Трампа і Зеленського у липні 2019 року американські чиновники все ще працювали над прискоренням постачання протитанкових комплексів Javelin в Україну.

«Чиновники були на стільки занепокоєнні відтермінуваннями зі сторони адміністративно-бюджетного управління, що зазначали, що допомога може опинитися «під серйозною загрозою» і уточнювали, чи був такий крок незаконним», — йдеться в повідомленні.

Представники Міністерства оборони сподівалися, що міністр Еспер зможе переконати президента розблокувати допомогу. 

Нагадаємо, за даними видання Bloomberg і свідченнями працівника АБУ Марка Сенді, Білий дім розпорядився заморозити військову допомогу Україні 25 липня — в день телефонного дзвінка між Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом.

Публічно інформація про затримання майже 400 мільйонів доларів військової допомоги Україні стала відомою наприкінці серпня зі статті у виданні Politico. Утім за свідченням деяких американських та українських посадовців, українська сторона могла про це знати навіть у липні.

Конгресмени, які ініціювали розслідування в межах справи про імпічмент президента США, стверджують, що затримка військової допомоги була одним із засобів тиску на Україну, аби та ініціювала політично вигідні для Трампа розслідування проти одного з його опонентів — Джозефа Байдена. Натомість Білий дім та союзні Трампу республіканці стверджують, що затримка фінансування була пов'язана із занепокоєністю станом корупції в Україні.

5 лютого Сенат США відхилив обидві статті імпічменту президента Дональда Трампа — зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу, який розслідував його дії. Так завершилася третя в історії США процедура імпічменту щодо глави країни.

Поділитись: