В Адміністрації президента США Дональда Трампа наказали зупинити військову допомогу Україні приблизно за годину після телефонної розмови Трампа з Володимиром Зеленським 25 липня.

Про це повідомляє Bloomber із посиланням на документи та електронні листи, які є в розпорядженні видання.

Зазначається, що 19 червня співробітник Адміністративно-бюджетне управління Майкл Даффі на прохання Трампа зробив запит у Пентагон щодо надання детальної інформації про військову допомогу Україні.

Також, за даними опублікованих документів, військова допомога Україні була заблокована Трампом приблизно через годину після розмови з Зеленським 25 липня.

Раніше стало відомо, що Адміністративно-бюджетне управління ухвалило рішення про затримку військової допомоги Україні 25 липня — у день телефонної розмови Володимира Зеленського й Дональда Трампа.

Адміністрація Дональда Трампа також повідомила, що планує зменшити видатки на фінансування НАТО, а зекономлені гроші можуть скерувати на інші воєнні потреби в Європі, включно з програмами фінансування України й Грузії, які знаходяться близько до Росії.

Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
  • 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
  • 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
Поділитись: