В рф, схоже, знову закінчилися запаси іранських дронів-камікадзе — британська розвідка
росія, ймовірно, знову вичерпала запаси іранських дронів—камікадзе і буде прагнути поповнити їх. Уже приблизно 10 діб окупанти не атакували Україну іранськими безпілотниками.
Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії.
Там вказують, що приблизно з 15 лютого в Україні не було жодних повідомлень про використання росіянами іранських безпілотників.
До цього Збройні сили України повідомляли про збиття щонайменше 24 безпілотників Shahed-136 у період з кінця січня до початку лютого 2023 року.
«Ця відсутність розгортання безпілотників, імовірно, свідчить про те, що росія скоротила свій поточний запас. рф, імовірно, шукатиме поповнення запасів», — вважають там.
У розвідці заважують: попри те, що ця зброя не має хороших результатів у знищенні цілей, росія, ймовірно, розглядає її як корисну пастку, яка може відвернути увагу українських систем ППО від ефективніших російських крилатих ракет.
Нагадаємо, речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 6 грудня заявив, що росіяни станом на ту добу вже кілька тижнів не використовували для ударів по Україні іранські дрони-камікадзе. Це було пов'язано не лише з морозами, а й із закінченням партії безпілотників з Ірану.
Іранські дрони у війні проти України
Спершу Іран офіційно відкидав звинувачення в постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти замаскували іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».
Проте в листопаді 2022 року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан визнав, що його країна постачала росії свої безпілотники. Однак це нібито відбулося ще до початку повномасштабного вторгнення рф до України. «Ми передали росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні», — сказав міністр.
А втім, він зазначив, що Іран не помітив використання своїх безпілотників в Україні.
У січні в Офісі генерального прокурора України заявили, що в українських прокурорів та слідчих немає сумнівів, що іранські посадовці, а також юридичні та фізичні особи причетні до виробництва й постачання дронів до росії. Зараз українські правоохоронці збирають відповідні докази.
Міністерство фінансів США 3 лютого наклало санкції на вісьмох керівників вищої ланки Paravar Pars — іранської компанії, що виробляє дрони-камікадзе.
- Поділитися: