Внаслідок зменшення населення, в тому числі через еміграцію, в Україні буде відбуватись «обезлюднення» деяких територій.

Внаслідок зменшення населення, в тому числі через еміграцію, в Україні буде відбуватись «обезлюднення» деяких територій.

Про це повідомив заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук Олександр Гладун в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Згідно з офіційною статистикою, чисельність населення України наразі становить 42,2 мільйони осіб. Проте ця цифра не включає тих, хто виїхав з країни на постійне місце проживання закордон.

«В нас зараз виникає ситуація, може бути, що населення не буде займати всю територію України і буде відбуватись «обезлюднення» певних територій», — повідомив Гладун.

За його даними, з 1993 року населення України зменшилось на 10 мільйонів осіб, з них близько четвертини — внаслідок окупації Криму та частини Донбасу.

Також Гладун зазначає, що падіння чисельності населення може мати серйозні наслідки для держави.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, шо з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Раніше повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Поділитись: