УКРАЇНА

В Україні може з’явитись Агентство з управління держборгом та Фонд національного добробуту — Мінфін

22 серпня, 2018 14:29
УКРАЇНА/В Україні може з’явитись Агентство з управління держборгом та Фонд національного добробуту — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Міністерство фінансів України пропонує створити Агентство з управління державним боргом та Фонд національного добробуту.

Міністерство фінансів України пропонує створити Агентство з управління державним боргом та Фонд національного добробуту.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова у інтерв'ю журналістам «Інтерфакс-Україна» за підсумками засідання уряду 22 серпня.

«Наразі ми з урядовим уповноваженим з питань державного боргу Юрієм Буцою працюємо з командою Світового банку над вибором оптимальної моделі функціонування такого агентства, щоб мати можливість залучити професіоналів на ринкові заробітні плати для такої роботи», — повідомила Маркарова.

Крім цього, в уряді міркують над створенням фонду національного добробуту. Аналогічні фонди існують переважно у країнах-експортерах нафти. В таких фондах зазвичай акумулюють прибутки від видобутку та експорту нафти та витрачають їх на різноманітні соціальні проекти.

«Зараз практика створення (фондів національного добробуту — ред.) уже не пов'язана виключно з нафтовою галуззю. Країни з різноманітними ресурсами витрачають частину прибутків від їхнього видобутку у такі фонди, а потім використовують для інвестування, щоб розвивати інші галузі», — зазначила Маркарова.

На думку очільниці Мінфіну, у випадку України кошти Фонду національного добробуту будуть збиратися з метою зменшення державного боргу.

22 серпня уряд схвалив стратегію управління державним боргом, яка передбачає скорочення розміру державного боргу по відношенню до ВВП України до 49% у 2020 році.

Раніше експерти VoxUkraine підрахували, що кожен українець «винен» за державним боргом близько 1800 доларів.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Також, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Пов`язані новини