ENRU

В Україні перевірять громадянство осіб, яких хоче відвідати омбудсмен Росії — Геращенко

Українська сторона перевірить громадянство 15 людей, внесених до списків для відвідування російською омбудсменом Тетяною Москальковою на території України. 

Про це повідомила перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Я уважно проаналізувала той список, з яким через дипломатичну ноту МЗС РФ звернулася до нашого МЗС з проханням допустити Москалькову. Серед 50 прізвищ — півтора десятка українців, які воювали на Донбасі чи готували теракти. Чи означає це, що у них подвійне громадянство, як у Вишинського (головред «РИА Новости Україна» — ред.)? Будемо тепер перевіряти», — написала вона.

Геращенко нагадала, що українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до українського режисера, політв’язня Олега Сенцова у колонії, мотивуючи це тим, що він нібито громадянин РФ.

Раніше Міністерство закордонних справ РФ направило Україні ноту з проханням розширити список візитів омбудсмена з 34 до 50 утримуваних росіян.

Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости Украина» Вишинського.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії.

Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Порошенко також підкреслив необхідність виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.