УКРАЇНА

В Україні перевірять громадянство осіб, яких хоче відвідати омбудсмен Росії — Геращенко

28 червня, 2018 18:46
УКРАЇНА/В Україні перевірять громадянство осіб, яких хоче відвідати омбудсмен Росії — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Українська сторона перевірить громадянство 15 людей, внесених до списків для відвідування російською омбудсменом Тетяною Москальковою на території України.

Українська сторона перевірить громадянство 15 людей, внесених до списків для відвідування російською омбудсменом Тетяною Москальковою на території України. 

Про це повідомила перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Я уважно проаналізувала той список, з яким через дипломатичну ноту МЗС РФ звернулася до нашого МЗС з проханням допустити Москалькову. Серед 50 прізвищ — півтора десятка українців, які воювали на Донбасі чи готували теракти. Чи означає це, що у них подвійне громадянство, як у Вишинського (головред «РИА Новости Україна» — ред.)? Будемо тепер перевіряти», — написала вона.

Геращенко нагадала, що українську омбудсмена Людмилу Денісову не допустили до українського режисера, політв’язня Олега Сенцова у колонії, мотивуючи це тим, що він нібито громадянин РФ.

Раніше Міністерство закордонних справ РФ направило Україні ноту з проханням розширити список візитів омбудсмена з 34 до 50 утримуваних росіян.

Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости Украина» Вишинського.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії.

Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Порошенко також підкреслив необхідність виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини