В Україні готують пілотний проєкт закриття шахт за німецьким досвідом — Міненерго
Міністерство енергетики та захисту довкілля розробляє пілотний проєкт із закриття шахт в одному з міст за німецьким досвідом.
Про це повідомила тимчасова виконувачка обов’язків міністра відомства Ольга Буславець в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«У нас... на сьогодні є домовленості з німецькою стороною... стосовно допомоги щодо проведення комплексної роботи в межах пілотного проєкту з досвідом Німеччини з закриття шахт якогось мономіста, яке ми визначимо разом з ними за певними критеріями», — сказала Буславець.
За її словами, це питання обговорював прем’єр-міністр України з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, а також були перемовини Буславець з послом Німеччини в Україні.
Буславець розповіла, що в Україні є майже 65 мономіст, в яких люди можуть влаштуватися на роботу лише на шахті.
«І, як правило, це одна працююча людина, яка годує всю родину. І ми повинні розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити, дати можливість трансформуватися цим регіонам, щоб там була робота», — наголосила очільниця Міненерго.
Вона уточнила, що пілотний проєкт буде реалізований як для вирішення соціальних, екологічних питань, так і для забезпечення роботою людей, які проживають у такому мономісті.
Водночас Буславець сказала, що міста для реалізації «пілота» ще не обрали: «Є певні критерії. Ми, звичайно, будемо це опрацьовувати робочою групою для того, щоб визначити».
Міненерго оголосило на початку травня, що в енергетичній галузі настала найбільша в сучасній історії України криза. Для виходу з кризи Міненерго розробило оновлений енергобаланс — план, за яким житиме енергетика у 2020 році.
Він враховує те, скільки має виробити кожен вид генерації, аби задовольнити зменшений попит на електроенергію. Зокрема виробництво електрики АЕС скоротиться на 11,2%, ТЕС — на 13,45%, водночас обсяги виробництва «проблемної» альтернативної енергії зростуть на 105%.
Скорочення виробництва відносно дешевої атомної енергетики на користь дорогої «зеленої» обурило частину депутатів, а Державне бюро розслідувань навіть почало розслідувати, чи не намагається таким чином уряд умисне довести до банкрутства державний Енергоатом.
Одним із бенефіціарів плану Міненерго називають власника групи енергетичних компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Про це більше читайте в матеріалі Ярослава Вінокурова й Павла Калашника: Енергетичний шторм: спокій шахтарів ціною мирного атома.
- Поділитися: