Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження працює над створенням українського Фонду «зелених» інвестицій, який буде співфінансувати будівництво об'єктів альтернативної енергетики.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, робота над створенням фонду вже почалась. До неї долучилися представники фінських донорських організацій, зокрема Північної корпорації з фінансування довкілля (NEFCO).

«Саме завдяки активному співробітництву засновано та вже працює Фінсько-український трастовий фонд, що фінансує підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для «зелених» проєктів», — повідомив Савчук.

Завданням Фонду «зелених» інвестицій в Україні має стати співфінансування «зелених» об'єктів, зокрема електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії. Також фонд буде усувати бар'єри, які не дозволяють реалізовувати «зелені» інвестиції в Україні, зокрема — відсутність застави для кредитів у банках.

Раніше повідомлялось, що за останні 3 місяці українці встановили 3 тисячі домашніх сонячних електростанцій.

Водночас протягом 2019 року в альтернативну енергетику України планують залучити 4 мільярди євро інвестицій.

За підсумками 2 кварталу 2019 року кількість «зелених» електростанцій, які запустили в Україні, зросла у 6 разів проти аналогічного періоду попереднього року.

Загальна потужність електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах в Україні наразі складає 3,63 гігавата, з яких 2,6 — сонячні електростанції.

Зазначимо, що протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.

Поділитись: