У другому кварталі 2019 року 3 тисячі українських родин встановили домашні сонячні електростанції. Кількість таких родин зросла вдвічі проти попереднього кварталу.

Про це повідомляє Державне агентство з питань енергоефективності.

Зазначається, що загальна потужність встановлених у квітні-червні 2019 року домашніх сонячних електростанцій склала 85 мегаватів.

Загалом, станом на початок липня в Україні нарахували 12 тисяч родин, які використовують СЕС. Загальна потужність цих сонячних електростанцій складає близько 280 мегаватів. Обсяг інвестицій у встановлення сонячних електростанцій українцями склав 240 мільйонів євро.

Найбільше сонячні електростанції встановлюють українці у Дніпропетровській, Тернопільській та Київській областях.

11 липня Верховна Рада проголосувала за закон, який повернув «зелений тариф» домашнім СЕС.

Зазначимо, що закон, яким депутати заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС, панелі яких встановлені на землі, парламент ухвалив 26 квітня. 20 травня документ підписав президент, тому він набув чинності.

Раніше повідомлялось, що ці зміни будуть стосуватися не лише нових СЕС, але й тих, що вже введені в експлуатацію, адже «зелений» тариф їм перестануть призначати з наступного кварталу.

Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.

Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Поділитись: