Андрій Сибірний, директор Інституту біології клітин НАНУ. Він виграв грант Національного фонду досліджень України на розробку вакцини від коронавірусу
Фото:

Максим Козицький / Facebook

Директор Інституту біології клітин Національної академії наук Андрій Сибірний виграв грант Національного фонду досліджень України на розробку вакцини від коронавірусу. Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Проєкт Сибірного передбачає створення вакцини від COVID-19 на основі синтезу специфічного білка у дріжджів та її випробування на тваринах. Науковець разом із колегами планують дійти до цього етапу вже за пів року.

На виконання проєкту Сибірний отримав 10 мільйонів гривень. Це, звісно, менше, ніж обіцяний Володимиром Зеленським мільйон доларів.

«Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами», — додав Козицький.

Він також повідомив, що грант Національного фонду досліджень України отримав заступник Сибірного — Костянтин Дмитрук. Той отримає 5,1 мільйона гривень на розробку «антибіотика нового покоління», який допоможе, за словами Козицького, в лікуванні людей із COVID-19.

В Україні вивчають коронавірус?!

Так. Ми навіть розповідали детально про одне дослідження, більша частина якого була проведена у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. Українські вчені разом із закордонними колегами з’ясували, чому деякі люди мають імунітет проти COVID-19 попри те, що ніколи на нього не хворіли.

Більше про це читайте у тексті нашого кореспондента Дмитра Сімонова. Він же дослідив, наскільки реальним є шанс, що Україна таки створить свою вакцину від COVID-19.

Що це за Національний фонд досліджень?

Національний фонд досліджень створили ще в липні 2018 року, але фактично почати свою діяльність він зміг лише в лютому 2020-го — після оформлення всіх необхідних документів. Це державна бюджетна установа, мета якої — фінансова підтримка наукових досліджень в Україні.

У травні Фонд оголосив два конкурси, на які подали понад 900 заявок із загальним затребуваним фінансуванням понад 5 мільярдів гривень. Загальний обсяг фінансування, виділений для проєктів із Фонду, складає 250 мільйонів гривень. 7 вересня відомство оприлюднило перелік переможців обох конкурсів.

Поділитись: