В Україні законодавчо закріпили неприпустимість територіальних поступок заради припинення війни

Верховна Рада законодавчо закріпила, що будь—які територіальні поступки заради припинення війни є неприпустимими.
Про це йдеться на сайтах парламенту та представництва президента України в Автономній Республіці Крим.
Постанова парламенту №9626 також закріплює пріоритетні напрями державної політики України в галузі деокупації, реінтеграції та відновлення Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.
Зокрема зазначається, що жоден громадянин України не має зазнавати переслідувань чи дискримінації за ознакою проживання на тимчасово окупованій території, а всі люди, винні у вчиненні злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, будуть притягнуті до відповідальності.
Заява парламенту наголошує на важливості відновлення діяльності незалежних медіа, громадських об’єднань, української системи освіти на території Криму після деокупації та створення там інвестиційно привабливого економічного клімату.
Документ також підтверджує необхідність захисту й відновлення прав корінних народів та притягнення до відповідальності всіх людей, причетних до здійснення збройної агресії росії проти України.
Заяву надішлють до міжнародних структур, серед яких ООН, Європейський Парламент, ПАРЄ, Парламентська Асамблея НАТО, а також до національних урядів та парламентів держав-учасниць самітів Кримської платформи.
Що передувало?
Під час дебатів у норвезькому місті Арендаль 15 серпня керівник апарату генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен припустив, що Україна зможе отримати членство в Альянсі в обмін на частину територій. Ці слова викликали обурення в Міністерстві закордонних справ України.
Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Згодом Єнссен перепросив і назвав «помилкою» своє припущення.
Раніше президент України Володимир Зеленський у контексті переговорів із росією та вступу країни в НАТО підкреслював, що Україна ніколи не віддасть свої території в обмін на «будь-який статус».
За даними опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, 90% українців вважають неприйнятною ідею поступитися територією заради припинення війни.
- Поділитися: