У Переяслав-Хмельницькому районі Київщини запустили найбільшу в Україні сонячну електростанцію, панелі якої розташовані на дахах будинків.

Про це повідомляє «Ліга.нет».

Зазначається, що електростанція розташувалася на дахах норкової ферми у селі Студеники. Потужність електростанції склала 12,4 мегавата. За приблизними підрахунками, вона може виробляти 15 мільйонів кіловат-годин на рік, що допоможе зменшити викиди парникових газів в атмосферу на 15 тисяч тонн.

«Наші спеціалісти провели всі необхідні дослідження та прийшли до висновку, що на дахах будівель на фермі можуть розміститися сонячні батареї, які додатково захищають тварин від високих температур, таким чином покращуючи їхнє самопочуття», — повідомив директор ферми Олександр Климець.

Зазначимо, що парламент  26 квітня ухвалив закон, яким заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС, панелі яких встановлені на землі, зелений тариф. 20 травня документ підписав президент, тому він набув чинності.

Раніше повідомлялось, що ці зміни будуть стосуватися не лише нових СЕС, але й тих, що вже введені в експлуатацію, адже «зелений» тариф їм перестануть призначати з наступного кварталу.

Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.

Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Поділитись: