У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України анонсували «рекордне» зниження цін на газ у лютому 2020 року та подальше падіння ціни на газ весною та влітку.

Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель, передає пресслужба Мініенерго.

«У лютому, у березні, влітку — буде рекордно менша ціна на газ, адже нам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку газу», — заявив Оржель.

Міністр зазначає, що суттєво знизити ціни на газ для населення вдається завдяки підписанню договору на транзит російського газу через територію України. Крім цього, наразі у Європі значні запаси газу.

«Також зменшення ціни на газ, дало нам можливість переглянути тарифи на розподіл, які дуже довго не переглядалися», — додав міністр енергетики.

Раніше про зниження цін на газ для населення повідомляв голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Не хочу зараз розкривати ціну на імпорті, ми порадуємо споживачів, коли переглянемо ціну на лютий. Влітку ми прогнозуємо суттєве падіння ціни», — заявив Коболєв.

Напередодні міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив, що завдяки тому, що Україна отримала плату за транзит газу від Росії, уряд зможе знизити ціну на газ для населення.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: