У Кабінеті міністрів України повідомили, що очікують на перші результати роботи з проведення великої приватизації в Україні до 27 вересня 2019 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час представлення нового голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка.

«Готовність України нарешті почати велику приватизацію державних об’єктів — один з найважливіших маркерів довіри для інвесторів. І саме Фонд держмайна відповідальний за її реалізацію. Тому зараз нам потрібен ефективний голова цього органу, який зможе забезпечити йому чітку та прозору роботу. Пан Сенниченко — це гравець на результат та ефективність. Чекаю наступного тижня звіт про перші ефективні результати», — повідомив Гончарук.

Нагадаємо, що 19 вересня Сенниченка призначили на посаду голови Фонду держмайна голосуванням парламенту 19 вересня. До цього Фонд державного майна очолював Віталій Трубаров.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Поділитись: