Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі ухвалили рішення розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту до України сірників та колісних автомобільних дисків з Росії.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

Відповідне рішення ухвалили за скаргами українських виробників цих товарів, які підозрюють російських товаровиробників у навмисному зниженні своїх цін для захоплення українського ринку.

Крім виробників з Росії, розслідування почали також проти виробників сірників з Білорусі та виробників автомобільних дисків з Китаю.

Зазначається, що загальна вартість імпорту сірників з Білорусі та Росії минулого року склала понад 3 мільйони доларів, а вартість автомобільних дисків з Росії та Китаю — 7 мільйонів доларів.

Раніше в уряді запровадили антидемпінгові мита на російську та китайську металургійну продукцію.

22 травня Україна запровадила антидемпінгові мита на російський клінкер у розмірі 111%. Цей матеріал використовують для виробництва цементу.

На початку 2019 року Україна ввела захисні мита на білоруську сіль та лампи розжарювання.

Антидемпінгове мито — це захисний торговельний захист, який покликаний сприяти рівним конкурентним умовам на ринку країни між національними товаровиробниками та виробниками імпортної продукції. Ці мита вводять, якщо імпорт товарів за тих чи інших причин є набагато дешевшим, ніж вартість товарів, вироблених у країні.

3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

Поділитись: