Лідер партії «Голос» музикант Святослав Вакарчук вважає, що в Україні варто зменшити кількість Вищих навчальних закладів з одночасним підвищенням якості освіти.

Про це Вакарчук заявив в інтерв’ю Громадському. 

«Сьогодні неефективно використовується величезна кількість грошей з бюджету, які йдуть на освіту. Чому? Є декілька пунктів. Перше — нащо нам 300 вишів? Це бездумна трата грошей. Більшість з цих університетів є профанацією, і вони не відповідають викликам часу і насправді є тими установами, які просто доять наш бюджет. Замість цього потрібні 30 університетів, які давали б якісну освіту, і держзамовлення на ті чи інші спеціальності. Відповідно, фінансування для цього визначалося би не з точки зору того, хто яку заявку дав і які ректори як домовилися з університетами, а, наприклад, чіткими і незалежними критеріями — індексом цитування твоїх вчених», — сказав лідер «Голосу».

На думку Вакарчука, наразі не варто думати яка має бути вища освіта — платною чи безкоштовною.

«Я думаю, що на цьому етапі добре, що існує будь-яка можливість, тому що є діти в бідних сім'ях, які просто фізично не можуть собі дозволити навчатися в університетах за гроші, є талановиті люди, яким держава може допомогти», — наголосив він.

Нагадаємо, Вакарчук заявив про готовність після парламентських виборів іти працювати в уряд, проте не захотів говорити про можливе створення коаліції.

Також Вакарчук заявив, що мріє, щоб в Україні було дві партії або дві ідеології — лівіша соціал-демократична і правіша консервативна.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile