Вартість електроенергії для промислових споживачів можна знизити на 10% в межах запровадженого нового ринку електроенергії.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус в інтерв'ю «РБК-Україна».

Він зазначив, що після запровадження нового ринку електроенергії, вартість електрики для промисловців зросла на 25%.

«У нас же ціни у липні виросли на 25%. Це найбільше одномоментне зростання ціни електроенергії за 25 років зі зрозумілими наслідками для інфляції та економіки. Тобто це не питання енергетики, це питання економіки», — прокоментував Герус запуск нового ринку електроенергії.

На його думку, зростання ціни електрики для промислових споживачів можна «частково відмотати назад».

«Ми зараз шукаємо способи, як це подорожчання електроенергії можна частково відмотати назад. Від сьогоднішнього рівня, ціну на електроенергію можна зменшити, на мою думку, щонайменше на 10%», — зазначив Герус, додавши, що це зменшення ціни не буде означати запровадження пільг для окремих категорій споживачів.

Раніше в уряді доручили здійснити перевірку цін на електроенергію для промисловості через повідомлення про їхнє зростання після запровадження нового ринку.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись: