УКРАЇНА

Бабченко живий: замах на нього був спецоперацією українських спецслужб: брифінг СБУ та прокуратури

28 червня, 2018 12:51
УКРАЇНА/Бабченко живий: замах на нього був спецоперацією українських спецслужб: брифінг СБУ та прокуратури
Зберегти
Вигляд
Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий. Про це на брифінгу 30 травня заявив глава Служби безпеки України Василь Грицак. За даними СБУ, вбивство Бабченка замовили саме російські спецслужби.

Спецслужбами РФ, за даними СБУ, був завербований громадянин України, який отримав завдання знайти за грошову винагороду виконавців вбивства. 

«На виконання завдання російських спецслужб, громадянин Г. запопонував своєму знайомому з числа колишніх АТО-шників за грошову винагороду в 30 тисяч доларів здійснити терористиничний акт — вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка», — заявив Грицак. 

«У якості задатку ним було передано виконавцю 15 тисяч лдоларів. Всього громадянин Г. отримав від російських спецслужб 40 тисяч доларів, з яких 10 залишив собі, як організатору», — додав глава СБУ. 

Зліва направо: голова Служби безпеки України Василь Грицак, генеральний прокурор України Юрій Луценко, російський журналіст Аркадій Бабченко та голова Національної поліції України Сергій Князєв під час брифінгу в СБУ, Київ, 30 травня 2018 року Фото: УНІАН

Після вчинення злочину, «громадянин Г.» планував покинути Україну і вже мав квиток до РФ через третю країну.  

«Крім грошей, громадянин Г. передав через месенджер досьє на Аркадія Бабченка», — заявив Грицак і додав, що три години тому організатор замаху на Бабченка був затриманий

Після надання деталей слідства Грицак сказав, що вбивство Бабченка було інсценоване. Також до Грицака вийшов сам Бабченко. 

«Я поки ще живий. Не дочекаються», — сказав журналіст. 

«Операція СБУ по запобіганню масштабним терактам готувалася два місяці, я був до неї був залучений місяць тому», — заявив Бабченко.

«Окремі вибачення перед моєю дружиною. Олічко, пробач, але тут не було варіантів. Операцію готували два місяці. Мені повідомили місяць тому. За результатами операції людину затримали, вона перебуває під вартою», — додав Бабченко.

Організатор замаху на Бабченка планував убити в цілому 30 осіб на території України, заявив глава СБУ Василь Грицак. Він додав, що СБУ відомі деякі прізвища потенційних жертв. 

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну». Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Згодом СБУ оприлюднила відео затримання ймовірного організатора замаху на Бабченко. Подробиць про цю людину немає. 

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. А за кілька годин зустрівся з Бабченком. 

Глава міжнародної неурядової організації «Репортери без кордонів» Крістоф Делуар назвав спецоперацію щодо запобігання вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко «маніпуляцією» українських спецслужб і новим кроком в інформаційній війні.

Нагадаємо, увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поліція склала фоторобот підозрюваного за словами «свідків убивства» і заявила, що перевіряє 10 осіб за цим фотороботом. 

За даними Громадського, поліція шукала відео з камер спостереження у будинку Бабченка вранці 29 травня. 

Пов`язані новини