Російські журналісти планують провести власне розслідування вбивства журналістів Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченко у Центральній Африці.

Російські журналісти планують провести власне розслідування вбивства журналістів Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченко у Центральній Африці.

Про це заявив журналіст Максим Шевченко в ефірі «Еха Москвы».

Як випливає зі слів Шевченка, розслідуванням повинна зайнятися «група незалежних військових журналістів, професіоналів з бойовим досвідом», серед яких можуть бути друзі  Джемаля та інших загиблих.

Крім того, Шевченко закликав владу Росії підтримати створення групи.

«Ну, ми будемо проводити власне розслідування. І я хотів би звернутися до російської влади з пропозицією підтримати створення незалежної расследовательской групи. Ось, Ходорковський створює свою групу — я знаю, вже набирають туди журналістів. Я готовий допомогти в створенні і в роботі, в організації діяльності групи незалежних військових журналістів, професіоналів», — сказав він.

Також він додав, що Михайло Ходорковський, який фінансував відрядження загиблих в ЦАР, «створює свою групу», в яку «вже набирають журналістів».

Шевченко не уточнив, чи передбачається співпраця групи, про створення якої розповів, з командою Ходорковського.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв. Журналістів знайшли за 32 кілометри від міста Сібю.

Водій журналістів вижив, 1 липня Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека». Крім того, Міністерство комунікацій та засобів масової інформації ЦАР повідомило, що російських журналістів в Африці могли вбити нападники, які нібито намагалися захопити їхнє авто

Керівник Центру управління розслідувань, від якого їхали журналісти, повідомив, що в групи з собою були фотоапарати, камери, ноутбук, мікрофони, диктофони та готівка — близько $8,5 тисяч. Та влада ЦАР зазначає, що ні грошей, ні апаратури в журналістів після загибелі не виявили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У день загибелі російські журналісти в ЦАР домовлялись про зйомки золотих копалень

Поділитись: