Вдова колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, який помер від отруєння полонієм-210, вбачає схожість між отруєнням екс-розвідника РФ Скрипаля та випадком, що стався з її чоловіком.

Вдова колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, який помер від отруєння полонієм-210, вбачає схожість між отруєнням екс-розвідника РФ Скрипаля та випадком, що стався з її чоловіком.

Про це Марина Литвиненко розповіла виданню Telegraph. 

Вона додала, що зараз потрібно визначити, якою речовиною могли отруїти Скрипаля.

«Схоже на те, що трапилося з моїм чоловіком, але нам потрібна додаткова інформація. Нам потрібно знати, що це була за речовину і чи була вона радіоактивною», — зазначила Марина Литвиненко.

23 листопада 2006 року в лікарні Університетського коледжу Лондона помер колишній офіцер Федеральної служби безпеки РФ Олександр Литвиненко. Він помер від променевої хвороби, яку спричинило отруєння радіоактивною речовиною — полонієм-210. За три тижні до смерті Литвиненко зустрічався зі своїми колишніми товаришами по службі Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном.

Розслідування і суд у справі Литвиненка тривали понад дев’ять років. Публічні слухання почалися тільки на початку 2015 року.

21 січня 2016 року Високий суд Лондона оприлюднив висновок, що вбивство Литвиненка, «ймовірно», було затверджено Миколою Патрушевим, який у 2006 році очолював ФСБ, а також президентом Володимиром Путіним.

Винними у вбивстві визнали Лугового і Ковтуна, які підсипали полоній у чай Литвиненку.

Нагадаємо, у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

Інцидент з отруєнням Скрипаля стався 4 березня в місті Солсбері, приблизно о 16:15 (14:15 за Києвом). Скрипаль разом з жінкою ж перебував в торговому центрі Maltings. Ймовірно, з ним була його донька.

Спочатку парі стало погано, потім їх госпіталізували з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Медики припускають, що колишнього шпигуна отруїли фентанілом – потужним опіоїдним анальгетиком.

Поліція продовжує розслідувати інцидент.

Сергій Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані.

У Кремлі заявили, що не знають про причини інциденту з колишнім працівником російської розвідки.

Колишній російський шпигун Сергій Скрипаль, якого госпіталізували з отруєнням у Великій Британії, нещодавно звертався в поліцію.

Поділитись: