Велика Британія оголосить ПВК «Вагнер» терористичною організацією — міністерка

Уряд Великої Британії планує визнати російську приватну військову компанію «Вагнер» терористичною. Проєкт розпорядження, який буде представлено в парламенті, дозволить арештувати активи ПВК.

Про це повідомила міністерка внутрішніх справ Суелла Браверман, пише BBC.

Вона заявила, що «вагнерівці» були «жорстоким і руйнівним військовим інструментом президента рф володимира путіна». Браверман переконана, що робота ПВК в Україні та Африці є загрозою глобальній безпеці.

«Тягла дестабілізаційна діяльність “Вагнера” лише продовжує служити політичним цілям кремля. Вони просто терористи — і цей наказ про заборону чітко вказує це в законодавстві Великої Британії», — каже очільниця британського МВС.

Так, заборона російської ПВК передбачає, що підтримка «вагнерівців» є кримінальним злочином, зокрема організація зустрічей, спрямованих на сприяння діяльності організації, розміщення прапора чи логотипу «вагнерівців».

Порушникам цієї заборони загрожуватиме до 14 років ув'язнення або штраф до 5 тисяч фунтів стерлінгів (понад 232 тисячі гривень).

CNN зазначає, що депутати кілька місяців чинили тиск на уряд, аби впровадити заборону на «Вагнер».

Нагадаємо, ЗМІ ще у травні повідомляли про намір Великої Британії офіційно визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією, щоб посилити тиск на росію. Однак країна відклала свій план через червневу спробу «заколоту» найманців у росії.

Доля «вагнерівців»

Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем.

У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі. Після цього Польща та країни Балтії не виключали загрози з боку Білорусі через присутність «вагнерівців» та намагалися убезпечити свої кордони.

23 серпня у Тверській області росії впав приватний літак, унаслідок інциденту загинув власник приватної військової компанії «Вагнер» євген пригожин.

Державна прикордонна служба України почала фіксувати відтік «вагнерівців» із Білорусі та припустила, що він може посилитися після смерті пригожина. А у Міністерстві оборони США запевнили, що сили ПВК більше не є суттєвим фактором на полі бою в Україні.