Верховна Рада України заслухала та затвердила звіт Тимчасової слідчої комісії щодо вбивства радниці мера Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

За відповідне рішення проголосували 227 народних депутатів.

ТСК вважає за необхідне продовжити контроль над розслідуванням ряду профільних кримінальних проваджень, а також виступає за врегулювання на законодавчому рівні правового статусу комунальних силових структур.

Комісія прийшла до висновку, що за досудовими розслідуваннями вбивств Гандзюк і бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка (позивний «Сармат»), замаху на одеського громадського діяча, голову міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика необхідно продовжити здійснювати контроль.

Крім того, у комісії констатували, що стосовно нападу на одеського активіста Сергія Стерненко немає результатів розслідування, справа не передана до суду.

«Комісією встановлено, що місцева влада в м.Одеса привертає комунальну силову структуру «Муніципальна варта» для залякування громадських активістів та підтримки діяльності міської ради протиправними, в тому числі силовими, методами. Аналогічна діяльність має місце і в інших містах України», — йдеться у звіті.

Комісія прийшла до висновку, що цю проблему можна вирішити тільки шляхом законодавчого врегулювання правового статусу муніципальних силових структур.

Комісія зазначає, що минули всі терміни, відведені Кримінальним процесуальним кодексом, на досудове розслідування кримінальних проваджень, які стосуються нападів на Стерненка, Олешка, одеського активіста, члена громадської ради при Національному антикорупційному бюро Віталія Устименка, главу одеської міської організації «Народного руху України» Михайла Кузаконя і низки інших активістів.

За даними ТСК, в зв'язку з бездіяльністю правоохоронних органів під час досудового розслідування ряду кримінальних проваджень почалися службові розслідування. В даний час результати цих розслідувань комісії невідомі.

Згідно зі звітом, виявлені також факти неодноразового і необгрунтованого закриття слідчими органами Києво-Святошинського відділення поліції Київської області кримінальних проваджень за фактами нападів на громадських активістів.

Водночас, постановою про звіт, яку прийняла Верховна Рада, парламент припинив діяльність ТСК.

Нагадаємо, 6 листопада 2018 року Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів.

Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію.

6 червня 2019-го Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабаря — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Сам він заперечує причетність до цієї справи. 24 травня 2019-го Мангеру, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.

Поділитись: