9 грудня 2019 року Верховний суд Великої Британії розпочав розгляд апеляції Росії щодо рішення суду попередньої інстанції про так званий «борг Януковича» — 3 мільярдів доларів, які Україні виплатила Росія наприкінці 2013 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, російська сторона в апеляції оскаржує рішення суду попередньої інстанції загалом. Зокрема, у тому рішенні суд погодився, що у видачі Україні 3 мільярдів доларів восени 2013 року був політичний мотив. Враховуючи це, суд відправив розгляд справи про «борг Януковича» на повторне слухання.

Україна подала зустрічний позов та оскаржує 3 тези з рішення суду.

Рішення суду у цій справі очікується 12 грудня.

14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів. Зокрема, суд взяв до уваги політичну складову російської позики. Це рішення Росія оскаржила в апеляційній інстанції.

Зазначимо, що суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії, тобто зобов’язав Україну погасити 3 мільярди доларів та виплатити відсотки за позикою.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

26 січня 2018 року Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись: