Верховний суд переніс на 10 вересня засідання у справі Юрія Крисіна, обвинуваченого у катуванні учасників Євромайдану та засудженого за напад на журналіста В’ячеслава Веремія під час протестів на Майдані.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На судовому засіданні захист засудженого заявив про залучення до справи нового захисника Всеволода Казмірука, а той попросив суд надати йому час на ознайомлення з матеріалами справи. На уточнювальне запитання суду, скільки саме часу йому потрібно, Казмірук сказав, що не більше місяця. Зазначимо, що це вже п’ятий захисник Крисіна.

Прокурори підтримали таке рішення, однак не виключили, що надалі у Крисіна можуть з’явитися нові адвокати, яким також треба буде час для ознайомлення з матеріалами справи.

«Наразі ми можемо говорити про спробу зриву судових засідань, оскільки під час першого один з адвокатів засудженого хворів, інший не надав жодних пояснювальних документів. Під час другого засідання один з адвокатів продовжував хворіти, а другий був зайнятий у кримінальному провадженні. Сьогодні ми бачимо нового захисника, дуже сподіваюся, що отриманий час він максимально використає для ознайомлення з усіма матеріалами справи», — зазначила прокурорка Юлію Малашич.

Нагадаємо, у квітні в справі Крисіна дочитали обвинувальний акт. Майже рік цього не могли зробити через зриви та затягування засідань.

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року.

Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. В грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми.

У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу:

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

Поділитись: