Засідання «Верховного суду Криму», який мав розглянути апеляційну скаргу на на незаконний вирок політв'язню Володимиру Балуху, відклали на невідомий термін.

Засідання підконтрольного окупаційній владі «Верховного суду Криму», який мав розглянути апеляційну скаргу на на незаконний вирок політв'язню Володимиру Балуху, відклали на невідомий термін.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з Криму.

Політв'язня Володимира Балуха не привезли у так званий «Верховний суд». «Суддя» ухвалила постанову про проведення розгляду апеляційної скарги через відеоконференцзв'язок.

Натомість Балух наполягав на особистій присутності у судовій залі. Секретарка «суду» повідомила, що він відмовився виходити з камери слідчого ізолятору для сеансу відеоконференції.

«Суддя» намагалася почати засідання без Балуха, однак була змушена відкласти розгляд скарги через протест адвокатів політв'язня.

Нагадаємо, 5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

Політв'язень Балух продовжує голодування. Уже 190 днів незаконно засуджений українець вживає тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом. Адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

17 вересня архієпископ Климент відвідав Балуха у СІЗО.

«Коли він зняв футболку, то я побачив тільки шкіру та кістки», — відповів Климент на питання про вигляд Володимира Балуха.

Раніше архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Балуха, посилаючись на неробочий день. 

18 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.

Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: