«Ви не зможете повернути все назад»: один зі «слуг народу» просить білорусів пробачити Лукашенку всі злочини
Депутат президентської партії «Слуга народу» Євгеній Шевченко закликав білорусів пробачити Олександру Лукашенку його «гріхи та злочини».
«Рідні мої брати білоруси! Якщо ви не пробачите батьку його гріхи і злочини, ви потім ніколи не зможете пробачити собі цього, і не зможете повернути все назад», — написав Шевченко у Facebook 17 серпня, додавши, що «мир у суспільстві тримається на прощенні та любові».
Цей же «слуга» раніше встиг привітати Олександра Лукашенка з перемогою. Зробив він це, навіть не чекаючи офіційних результатів, — у день виборів.
Ми намагаємося зв’язатися з главою фракції Давидом Арахамією, щоб уточнити, як фракція він оцінює такі висловлювання однопартійця і чи буде фракція обговорювати окремо це питання. Однак наразі Арахамія на наші дзвінки не відповідає.
Раніше ми писали, що у Верховній Раді не дійшли згоди щодо того, як реагувати на події в Білорусі. Частина депутатів закликала білоруську владу проявити стриманість щодо протестувальників, ще частина — закликає парламент не визнавати результати виборів у Білорусі.
10 серпня у Верховній Раді з’явилося міжфракційне об’єднання «За демократичну Білорусь», учасники якого вимагають не визнавати вибори. Частина владної фракції «Слуга Народу» виступила з офіційною заявою, в якій закликала і президента, і Кабмін до рішучішої відповіді на дії Лукашенка.
Крім цього, українські парламентарі ініціювали в ПАРЄ «Білоруську декларацію», яка не визнає вибори, засуджує насилля та застерігає РФ від втручання.
Як Україна реагує на події в Білорусі?
Українські депутати, дипломати й Офіс президента встигли прокоментувати ситуацію у сусідній країні. Позиція офіційного Києва (тобто, президента й МЗС) доволі млява. На відміну від Євросоюзу, який не визнав результати виборів у Білорусі та готує санкції, Україна цього не зробила.
Жорстких заяв Київ не робить, але й не спішить Олександра Лукашенка, як це зробили Росія, Венесуела, Азербайджан, Сирія (режим Асада), Казахстан, Китай і Туреччина. Натомість МЗС України опублікувало заяву, в якій каже, що вибори не викликають довіри, а також висловило занепокоєння жорстокими розгонами білорусів, які не згодні з новим терміном Лукашенка на посаді.
Ще раніше, на наступний день після виборів, президент Зеленський закликав обидві сторони (протестувальників та владу) до толерантності, діалогу та відмови від насильства.
Не викликали жорсткішої реакції у президента України й голослівні обвинувачення Лукашенка про те, що громадяни України беруть участь у протестах, а офіційний Київ «примушує» Мінськ до повторних виборів.
- Поділитися: