У суботу, 30 березня, в Україні так званий «день тиші» перед голосуванням, коли заборонена агітація за кандидатів у президенти.

Згідно з чинним законодавством, у цей день заборонена будь-яка агітація, як в засобах масової інформації, так і просто на вулицях. Ці правила розповсюджуються на звичайних громадян.

Зокрема ЗМІ не мають права розміщувати політичну рекламу, виступи, інтерв’ю, фільми, програми про кандидатів у президенти. Такі ж матеріали не можна розповсюджувати за допомогою носіїв зовнішньої реклами.

Заборонено проводити концерти, спектаклі та інші заходи за участі кандидатів або на їхню підтримку, розповсюджувати агітаційні матеріали, встановлювати агітаційні палатки тощо.

Ці правила діють до закриття виборчих дільниць у день голосування, за їх порушення передбачена адміністративна відповідальність.

Як повідомляє рух ЧЕСНО, у «день тиші» приховано агітують за кандидатів у президенти Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлію Тимошенко. У Києві та регіонах України з’явилася зовнішня реклама, стилізована під їхню агітацію.

Центральна виборча комісія закликала кандидатів у президенти бути відповідальними в «день тиші».

Телеканал «1+1» 30 березня — в «день тиші» перед виборами — транслюватиме низку проектів студії «Квартал 95» коміка Володимира Зеленського.

Група «1+1 медіа» пояснила, що не вважає це порушеннямзаконодавства, бо в шоу Зеленський є актором, а не кандидатом.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Поділитись: