За кандидатів у президенти Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлію Тимошенко в «день тиші» перед виборами продовжують агітувати за допомогою зовнішньої реклами, але приховано. Формально така реклама не є порушенням.

Про це заявили в громадському русі ЧЕСНО.

Зазначається, що декілька днів тому на білбордах та сітілайтах з'явилася реклама у вигляді гасел, яка не містить згадок про кандидатів, але стилізована під їхню агітацію.

«На деяких площинах реклама Порошенка й Тимошенко висить ще з минулого літа. Мінялися лише зображення, але жодної сторонньої реклами на них не було. Першими змінювати зображення перед самими виборами почали у Порошенка. Офіційну марковану рекламу «Кандидатів багато — президент один» замінили на виконану в тому ж стилі «Думай», але вже без вихідних даних. Цього ж дня зі сторінки Президента у Facebook почали поширювати рамки для аватарок з тим же гаслом», — зазначив аналітик з партійних фінансів ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Прихована агітація за Петра Порошенка
Фото:

ЧЕСНО

У Києві можна побачити таку ж приховану агітацію за Зеленського та Тимошенко. Зазвичай ця реклама розміщена на тих самих площинах, де до того була агітація кандидата, розповіли в ЧЕСНО.

«Найімовірніше, ця реклама оплачувалася не з виборчих фондів, а отже, невідомими є походження коштів та обсяг витрат на встановлення цієї реклами спеціально до дня тиші та дня виборів», — сказав Фещенко.

За даними ЧЕСНО, подібна прихована агітація зустрічається і в регіонах України.

«Варто зазначити, що формально така реклама не є порушенням виборчого законодавства», — пояснили в організації. 

Нагадаємо, 30 березня в Україні розпочався «день тиші» перед виборами, коли заборонена будь-яка агітація.

Центральна виборча комісія закликала кандидатів у президенти бути відповідальними в «день тиші».

Телеканал «1+1» 30 березня — в «день тиші» перед виборами — транслюватиме низку проектів студії «Квартал 95» коміка Володимира Зеленського.

Група «1+1 медіа» пояснила, що не вважає це порушеннямзаконодавства, бо в шоу Зеленський є актором, а не кандидатом.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Поділитись: