Війна / Донбас

«Вибори» на Донбасі: РФ хоче переговорів України з ватажками республік, щоб уникнути санкцій — Тука

Війна/Донбас/«Вибори» на Донбасі: РФ хоче переговорів України з ватажками республік, щоб уникнути санкцій — Тука
Зберегти
Вигляд
Через незаконні вибори на окупованих територіях Донбасу РФ хоче примусити керівництво України сісти за один стіл з так званими головнокомандувачами самопроголошених республік і зайняти позицію спостерігача, аби уникнути санкцій.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

«Якщо брати за розрахунок позицію РФ, то там мета розпочати так звані прямі вибори, наслідком яких можна помилуватись на прикладі Молдови, коли фактично під тиском російської армії примусили Кишинів розпочати прямі переговори з Тирасполем (так звана столиця самопроголошеного Придністров’я — ред.). Результат відомий. Головна мета цього дійства — це розпочати прямі переговори, примусити керівництво України сісти за один стіл з так званими головнокомандувачами, чи як їх називають «батями» цих квазіутворень. А наступного дня Росія займе позицію спостерігача. А які (можуть бути — ред.) санкції до спостерігача? Жодних! Тому заклики до таких прямих переговорів будуть лунати все голосніше і голосніше», — розповів він.

Він також зазначив, що так звані «вибори» у самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» є копняком проросійським силам в Україні, аби вони більш активно долучалися до пропаганди російської влади.

Нагадаємо, на «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник

Зазначимо, що кінцеві результати підтвердили попередні результати та прогнози Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори»в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Польща закликала Європейський союз ввести санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У США заявили, що засуджують «вибори» на Донбасі, а також пообіцяли, що Вашингтон продовжить накладати на Росію санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Пов`язані новини